Bulgaristan,Romanya

Tur tipi: Özgül Tarih
Boş yer: 44
Konum: Romanya
Puan:

3 GECE – 4 GÜN GEZİSİ(13 Ekim Hareketli) Bükreş – Transilvanya – Köstence – Varna ve Burgaz
Haritalar yükleniyor

Tur Programı


1. Gün Trnova / Rusçuk / Bükreş
Özel otobüsümüzle Akşam Saat 22:00’de buluşma ve Edirne sınır kapısına hareket. Bulgaristan'a giriş, Romanya sınırını teşkil eden Tuna nehrinin kıyısında bulunan Rusçuk sınır şehrine ulaşıyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Romanya’ya geçiş ve Bükreş ‘e hareket ediyoruz. Panoramik şehir turunda Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarını göreceğiz. Daha sonra şehir merkezinde bulunan otelimize giriş ve serbest zaman.

2. Gün Bükreş - Transilvanya
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, bölgenin en önemli Turizm bölgesi Transilvanya’yı keşfetmek için yola çıkıyoruz. İlk durağımız “Karpatların İncisi “ olarak anılan Sinaia olacak. Manastır ve şatolarıyla ünlü Sinaia ‘de ilk önce Peles Kalesi ‘ni ziyaret ediyoruz. Romanya krallarının yazlık saray olarak kullandığı Peles, 1875 – 1883 yılları arasında Alman mimarisi ile yapılmış. Romanya’nın en önemli kalelerinden biri olan Peles ‘i gezdikten sonra öğle yemeği için zamanımız olacak. Yemeğin ardından dünyanın en ünlü yapılarından biri olan Dracula’nın yaşadığı kale olarak bilinen Bran Kalesi ‘ni ziyaret ediyoruz. 1378 yılında bir tepenin üzerine inşa edilmiş Bran Kalesi , hikayeleri ve atmosferi ile sizi büyüleyecektir. Akşam yemeğimizi ise Azuga ‘da alıyoruz. 1892 ‘de inşa edilmiş aynı zamanda şarap mahzeni olan restoran, ilk açıldığında Romanya Kralı Michael ‘e hizmet etmek için açılmış. Restoran aynı zamanda geleneksel metot kullanılarak yapılan köpüklü şarabı ile de meşhurdur. Yemeğin ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde.
3. Gün Bükreş
Kahvaltımızın ardından Romanya’nın başkenti Bükreş’in turistik yerlerinin gezilmesi, 1917'de Galiçya cephesinde şehit düşen 535 Mehmetçiğin bulunduğu Türk Şehitliği ve Bükreş Camii'nin ziyaret edilmesi ve alışveriş imkanı. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde

4. Gün Bükreş - Varna – Burgaz – Dereköy – Çanakkale- Edremit
Kahvaltımızın ardından çıkılacak yolculuğumuzda, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısındaki önemli turistik şehirlerinden olan ve önemli bir Türk nüfusa' da sahip Burgaz'ın panoramik olarak tanınmasının ardından Türkiye – Bulgaristan Dereköy sınır kapısından ülkemize giriş ve Edremit ’e dönüş.
Yeni model Otobüs İle 4 Gün Ulaşım Hizmeti + 3 Gece Romanya Bükreş kahvaltı dahil konaklama + Profesyonel rehberlik Hizmeti + TÜRSAB Seyahat Sigortası + Programda belirtilen Tüm turlar. 05 – 11 ÇOCUK % 30 İNDİRİM
(Yeşil Pasaporta Vize Yoktur. Diğer Pasaportlar için Vize ücreti ve Ayrıca 15 TL yurtdışı çıkış harcı ücrete dahil değildir.)

Tur Yorumları

Hiçbir yorum yok
Sen bir inceleme yazmadan önce bir rezervasyon yapmak gerekir

Son Dakika Fırsatları !

 
Translate »

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co