Karadeniz

Tur tipi: Özgül Tarih
Boş yer: 44
Konum: Trabzon
Puan:

10 GÜN /8 GECE 3/4* HOTEL KONAKLAMASI – (1 GECE BATUM KONAKLAMASI DÂHİL) AMASRA-SAFRANBOLU-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-ORDU-FATSA-BOZTEPE-GİRESUN-AYDERYAYLASI-ZİLKALE-SARP SINIR KAPISI – GÜRCİSTAN – BATUM – BOTANİK PARK –TRABZON -RİZE-ATATÜRK KÖŞKÜ-ANKARA-ANITKABİR    
Haritalar yükleniyor

Tur Programı

10 GÜN /8 GECE 3/4* HOTEL KONAKLAMASI - (1 GECE BATUM KONAKLAMASI DÂHİL)
AMASRA-SAFRANBOLU-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN-ORDU-FATSA-BOZTEPE-GİRESUN-AYDERYAYLASI-ZİLKALE-SARP SINIR KAPISI - GÜRCİSTAN – BATUM – BOTANİK PARK –TRABZON -RİZE-ATATÜRK KÖŞKÜ-ANKARA-ANITKABİR
30 NİSAN PAZARTESİ 2018 -:Gecesi Saat: 20:30‘da EDREMİT'TEN hareket. 22:30’da ÇANAKKALE den hareket.
1.GÜN / AMASRA: Gece yolculuğu sonrası ilk durağımız Amasra Kalesi, Kale ziyareti sonrası hediyelik eşya almak için serbest zaman veriyoruz.Öğlen yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenen Amasra Tekne Turuna katılabilir.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

KAHVALTI: Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
2. GÜN / SAFRANBOLU – KASTAMONU: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonra Buram buram tarih kokan meşhur şehir Safranboluya hareket ediyoruz buradaki Safranbolu evleri ve Safranbolu Lokumunun yapımını gördükten sonra öğle yemeğinin ardından Kastamonu üzerinden Sinop’a doğru devam ediyoruz; Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
KAHVALTI: Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
3. GÜN / SİNOP:Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Sinop ‘a yolculuğumuz başlamaktadır;Bir dönem "Anadolu'nun Alkatrazı" tabiri ile de tanınan Sinop Tarihi Cezaevi’ni geziyoruz. Sinop Diyojen Heykeli ziyareti: Diyojen’ in anısını yaşatmak için 2006 yılında dikilmiştir.Görkemli manzarasıyla oldukça hayranlık uyandırıcı bir bölge olan Sinop Yarımadası’na gidiyoruz. Manzaranın tadına varmak için burada serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeği ardından Karadeniz’i aydınlatan İnceburun Deniz Feneri’ni ziyaret ediyoruz.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

KAHVALTI: Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
4. GÜN / SAMSUN – ORDU - BOZTEPE: Sabah erken Bolu yol güzergâhından Samsun’a varış. Samsunun Terme İlçesinde bulunan Thermedon Çayı yöresinde kurdukları Themiskyra kentin de yaşadığı belirtilen Amazonlar,Eflatun ve Socrates’in eserleri ile Homeros’un ilyadasında geçiyor.Anadolunun en eski uygarlıklarından olan Hititlerin günümüze kadar ulaşan tabletlerinde de bahsi geçen Amazonlar,Samsun ve yöresinin tarihi ve kültürel değerlerinden biri olarak kabul edilen Amazon Parkı ile Turumuza başlıyoruz. Milli mücadelemizin simgesi Samsun Atatürk Anıtı, Atatürk’ü Samsuna getiren Bandırma Vapurunu gördükten sonra Fatsa’ya hareket Deniz savunmasının en güzel örneklerinden olan Bolaman kalesini görüyor ve Orduya doğru hareket ediyoruz. Muhteşem manzarasını seyretmek için teleferik ile Boztepe ‘ye çıkıp gün batımı seyri sonrası ORDU otelimizde akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz.
KAHVALTI:Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
5 GÜN / GİRESUN– AYDER YAYLASI: Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Giresun üzerinden, Çay fabrikasında çay üretimi hakkında bilgi alıyoruz Fırtına vadisine giriş yapıyor Doğa harikası Ayder yaylasına hareket ediyoruz.Borçka barajı,Zilkale ve Meşhur Ayder yaylasını doya doya yaşıyor; opsiyonel olarak düzenlenen Fırtına Dersinde Rafting yapıyoruz sonrasında konaklama otelimizde.
KAHVALTI: Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
6.GÜN/ GÜRCİSTAN - BATUM: Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası, ülkemizin kuzey ucu Sarp sınır kapısına hareket. Batum’a girişlerinizi tamamladıktan sonra Gürcü kültürüne ve doğasına yolculuğumuza başlıyor bir tarafta deniz diğer tarafta Andrew heykelini görerek İsa’nın 12 havarisinden biri olan Aziz Mathias’ın anıt mezarını barındıran Roma döneminden kalma Gonio Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. BATUM’DA otelimize yerleşme.
KAHVALTI:Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil değil
7.GÜN / BATUM - TRABZON: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası fünyanın el ile hazırlanmış ikinci büyük bahçesi tropik bitkileri ile ünlü Batum Botanik Bahçesi gezisi sonrası Avrupa Meydanı gezisi sahil parkında su gösterisini seyredip Türkiye’ye geçiş için gümrük kapısından işlemlerimizi tamamlıyoruz. Trabzon merkezde bulunan Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz; Uzungöl ve Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Türkiye’de ki en güzel Atatürk evlerinden olan Atatürk Köşkünü geziyoruz; Trabzon ‘da otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz.
KAHVALTI:Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
8.GÜN / TRABZON- ANKARA: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ankara yolculuğumuz başlamaktadır; Ankara’ya vardığımızda 1 ve 2. Meclis ziyaretleri ardından Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in ebedi istirahatgahı ANITKABİR ziyaretlerimizin ardından otelimize ulaşıyoruz, konaklama otelimizde.
KAHVALTI: Otelimizde, Tur ücretine dahil ÖĞLE YEMEĞİ: Serbest (Ekstra) AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil
9.GÜN / ANKARA – ESKİŞEHİR – BURSA-ÇANAKKALE-EDREMİT: Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ardından geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.
İki yada üç kişilik odalar da kişi başı ücret : 1.300,00 TL
Tek kişilik oda da konaklama farkı : 350,00 TL
Çocuk 3-11 ( 2 yetişkin yanında ) : 950,00 TL
Çocuk 0-2 ( 2 yetişkin yanında ) : ÜcretsizÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER* Yeni model araçlar ile Ulaşım + *Araç içi ikramlar + *Ferdi kaza sigortası + *Rehberlik Hizmeti. + *7 gece YP otel konaklaması. + *1 gece oda kahvaltı otel konaklaması. +*7 akşam yemeği, + *8 sabah kahvaltısı
ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERMüze ve ören yerleri girişleri ,yollarda alınan yiyecek ve içecekler- öğle yemekleri, Sümela manastırına çıkış minibüs ücreti – Boztepe Teleferik çıkış ücreti,Kişisel harcamalar dâhil değildir.
ler yanlarında yedek ilaç bulundurmaları tavsiye edilir.
TAVSİYELER : Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Karadeniz’de mevsimsel yağışlarda ıslanmamak için yağmurluk veya şemsiye bulundurmanız tavsiye edilir.Gece için yanınıza hırka v.b kıyafet alabilirsiniz. Yapacağınız alışverişleri tek çantada toplamak için büyük bir çanta yanınızda bulundurabilirsiniz. Kronik rahatsızlıkları için sürekli ilaç kullanan misafir
NOTLAR : Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı 300 TL ön ödemenin acentamıza yatırılması gerekmektedir. Kalan bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 15 gün önce tamamlanması gerekmektedir.Acenta veya Rehber gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program da değişiklik yapabilir.

Tur Yorumları

Hiçbir yorum yok
Sen bir inceleme yazmadan önce bir rezervasyon yapmak gerekir

Son Dakika Fırsatları !

 
Translate »

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co