• +90 545 373 1456
  • +90 266 373 1456
  • info@tatilbank.com.tr
BÜYÜK GAP TURU

BÜYÜK GAP TURU

  • 7 Gece 9 Gün
  • Facebook'ta paylaş
  • 1899.00 ₺

Tur Açıklaması

BÜYÜK GAP TURU-7 Gece Konaklamalı

01 Haziran - 09 Haziran 2020 
 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 
> Otobüs ile ulaşım

> Otellerde 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama  

> 7 sabah kahvaltısı Otelimizde Açık Büfe veya Set menü  

> 7 akşam yemeği Açık Büfe veya Set menü

> Lüks Otobüsümüz İle Çevre Gezileri

 > Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.

> Profesyonel Rehberlik hizmetleri

> Otobüs içi ikramlar

> Tatilbank Turizm Güvencesi

> 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

> Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

 > Programda belirtilen son gün akşam yemeği  

> Tüm Öğle Yemekleri  

> Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

> Müze kart (Daha önce edinilmesi tavsiye edilir.)

 > Şahsi Harcamalar  

> Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar Gece Turları

> Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
 
 

Ek Bilgiler

Baş. Tarihi

1 Haziran

Bitiş Tarihi

9 Haziran

Tur Güzergahı

1

1. Gün

01/06/2020 Pazartesi Çanakkale-Hatay

Belirtilen kalkış noktalarından hareketle öğleden sonra yola çıkıyoruz. Yeme İçme Bilgileri Akşam Yemeği: Dinlenme tesislerinde serbest olarak alınıyor. 

2

2. Gün

02/06/2020 Salı Çanakkale- Bursa-Eskişehir- Ankara –Adana- Mersin- Hatay  

Gece yolculuğumuz sonrası sabah saatlerinde Adana’ya ulaşıyoruz. Alınan (ekstra) serbest kahvaltının ardından Adana şehir merkezine giderek Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprü’yü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra Tarsus’a geçiyor ve  ilk durağımız olan Hıristiyanlık ve İslamiyet için çok önemli olan ve ‘’Yedi Uyurlar’’ olarak bilinen efsanedeki Eshab-ı Kehf Mağarası oluyor. Eshab-ı Kehf mağarası ziyaretimiz sonrasında Çanakkale Savaşlarında çok büyük etkisi olan ve savaşın seyrini değiştiren orijinal Nusrat mayın gemisinin sergilendiği Çanakkale Parkına gidiyoruz. Adana- Ceyhan-Payas-İskenderun güzergahından dinlerin ve dillerin kardeş gibi yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak bilinen (Hatay) Antakya’ya Belen Geçidi üzerinden ulaşıyoruz. Antakya’da yapılan panoramik şehir turu sonrası Samandağ’a doğru hareket ediyoruz. Samandağ, muhteşem doğası ; kilometrelerce boyunca uzanan nadide kumsalı ile bizleri karşılıyor. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak. Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Sabah Dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor. (Ekstra) Öğle Yemeği:Adana yöresel yemeklerinden oluşan bir menü olarak uygun bir restoranda alınıyor. (Ekstra) Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor. 

3

3. Gün

03/06/2020 Çarşamba Samandağ-Antakya- Kırıkhan-Gaziantep-Nizip Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Hz. Hızır ve Hz. Musa Peygamberin buluştuğu yer olan ziyaret noktasını geziyoruz. Samandağ’ın meşhur ipekçilik kültürü ve ürünlerini tanıma şansımız oluyor.  Daha sonra Türkiye’deki tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’nü geziyor ve orada yöre kadınları tarafından üretilen narenciye reçellerini, tadıyor ve hediyelik alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Musa ağacı, bu bölgede göreceğimiz önemli bir mesire alanı(Saat uygunluğuna göre). Daha sonra Antakya’ya hareket ediyoruz; eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevki olarak kullandığı ve çağlayanlarında su kanallarıyla şehre su getirilen Harbiye’yi (Defne) geziyoruz. Burada ,Hatay mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerini tadabileceğimiz bir restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük Mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Anadolu’da yapılan ilk cami olan ve içerinde Hz. İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin suresinde adı geçen Habib-i Neccar’ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii’ni ziyaret ediyoruz. Cami ziyaretimizin ardından Eski Antakya Evleri’ni göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyoruz. Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret edip (ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz.), sonrasında Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak. Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. Öğle Yemeği:Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor. 

4

4. Gün

04/06/2020 Perşembe Hatay-Gaziantep-Nizip-Şanlıurfa  

Sabah kahvaltı sonrası Kırıkhan-Hassa üzerinden yolculukla İslahiye üzerinden düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “Gazi” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son on beş yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan kaleyi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş ailesinin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, Hamam Müzesi’ni pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Tahmis Kahvesi’nde yorgunluk kahvesi ve Alışveriş için serbest zamanınız olacak. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için Şanlıurfa’da bulunan otelimize geçiyoruz.( Yöresel eğlence Sıra Gecesine (Ekstra) dileyen misafirlerimizle katılıyoruz.) Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. Öğle Yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor. 

5

5. Gün

05/06/2020 Cuma Şanlıurfa-Viranşehir  

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak Koruma Çiftliğini gördükten sonra ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Tekne turumuz sonrasında, Şanlıurfa’da Urfa’ya peygamberler şehri denmesinde etkili olan ve Kuran-ı Kerim’de sabrı ile anılan Hz. Eyüp Peygamberin çile çektiği mağaraya ulaşıyoruz. Şifalı olduğuna inanılan su akarının da bulunduğu ‘Sabır Makamı’nda serbest zamanımız oluyor. Ardından Şanlıurfa şehir merkezine varıyor ve ilk olarak Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamını ziyaret ediyoruz.  Gezilerimizi tamamlayıp peygamberler şehri’ Urfa’ya bağlı ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında. Ardından yaklaşık 800 metre yükseklikteki bir tepenin yamacında yer alan Göbekli Tepe’ye doğru yol alıyoruz. Burada göreceğimiz 800 metre yükseklikte çapları 20 metreyi bulan dairesel yapılar 1995 yılında ortaya çıkarıldı ve bu yapılar insanoğlunun belki de ilk dini yapıları olarak görülmekte. Gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği Viranşehir’de bulunan otelimizde.  Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. Öğle Yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Akşam yemeği Sıra Gecesi Eşliğinde Otel dışında restourant da alınacaktır. (Ekstra) 

6

6. Gün

06/06/2020 Cumartesi  Viranşehir-Mardin-Midyat- Diyarbakır  Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası gezimiz sonrasında bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varıyoruz. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin sokakları, Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu Camii, Şehidiye Camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Öğle yemeği molamızın ardından Midyat’a geçiyoruz. Midyat’ta Sıla, Ah Bir Bulut Olsam gibi dizilerin çekildiği konukevi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Süryani ustalar tarafından yıllar boyunca geliştirilmiş ve bir kültür halini almış Telkâri sanatının örneklerini görüp satın alabileceğimiz serbest zamanımız sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. Öğle Yemeği:Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor. 

7

7. Gün

07/06/2020 Pazar Diyarbakır-Kahta-Adıyaman

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize ilk İslam âleminin Anadolu’da beşinci Cami-i Kebir’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzasını fotoğrafladıktan sonra Siverek üzerinden Atatürk Barajı üzerine inşa edilmiş Nissibi Köprüsünden geçerek Kahta yakınlarında (Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) minibüslerimize binerek yolumuz üzerinde yer alan ve Roma döneminin en görkemli köprülerinden birisi olan 18 asırlık Cendere Köprüsünde fotoğraf molası verdikten sonra 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağına çıkıyoruz. Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu aslan, kartal heykellerini görerek akşam güneşin batışını izliyor ve daha sonra tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde alınır. Öğle Yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor. 

8

8. Gün

08/06/2020 Pazartesi Adıyaman-Ankara

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ederek Elbistan, Kırşehir,Kırıkkale istikametinden Ankara’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ankara’da otelimizde.  Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. Öğle yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor. 

9

9. Gün

09/06/2020 Salı Ankara-Eskişehir-Bursa-Çanakkale

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareketle Eskişehir’e ulaşıyoruz. Eskişehir'in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi' nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Buradan sonra öğle yemeğimizde (Ekstra) meşhur Çibörek’in veya Balaban Köftenin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yapacağımız gezimizin ardından otobüsümüze binerek dönüş yoluna geçiyoruz. Bursa güzergâhını takiben Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Bir başka Tatilbank Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz. Yeme İçme Bilgileri Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor. Öğle yemeği: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir restoranda alınır. (Ekstra) 

Tur Haritası

Tur Dökümanı

Yorumlar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Numquam nulla, omnis impedit possimus, quos inventore quo. Rem asperiores culpa, accusantium, reiciendis sint nihil excepturi minima officiis voluptatum omnis qui. Quisquam blanditiis quaerat commodi autem, ducimus, perspiciatis unde est nisi dolore consequatur expedita sint placeat inventore, alias, perferendis nobis adipisci tempore excepturi cupiditate harum odit ipsa deserunt. Quaerat praesentium odio voluptatem commodi vitae dolore, a amet suscipit eligendi ut repellendus ducimus tempora, est, tempore dignissimos expedita cupiditate quisquam minima dolores possimus. In porro vitae provident esse voluptas cum inventore magnam praesentium quaerat veritatis, explicabo non doloremque rerum, nulla maxime architecto, libero.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Numquam nulla, omnis impedit possimus, quos inventore quo. Rem asperiores culpa, accusantium, reiciendis sint nihil excepturi minima officiis voluptatum omnis qui. Quisquam blanditiis quaerat commodi autem, ducimus, perspiciatis unde est nisi dolore consequatur expedita sint placeat inventore, alias, perferendis nobis adipisci tempore excepturi cupiditate harum odit ipsa deserunt. Quaerat praesentium odio voluptatem commodi vitae dolore, a amet suscipit eligendi ut repellendus ducimus tempora, est, tempore dignissimos expedita cupiditate quisquam minima dolores possimus. In porro vitae provident esse voluptas cum inventore magnam praesentium quaerat veritatis, explicabo non doloremque rerum, nulla maxime architecto, libero.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Pariatur totam accusamus, libero, eaque cupiditate veritatis placeat dignissimos voluptatum, alias similique ad laudantium perferendis dolore ipsa vero iure praesentium asperiores quia rem maxime rerum, labore sed. Dolorem, nisi, inventore! Explicabo vel cupiditate quidem at, deleniti nostrum. Possimus cumque, minima maxime at.

İletişime Geçin

Turlarımızla ilgili sorularınız için bizimle
irtibata geçerek uzman arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.

  • +90 266 373 14 56
  • info@tatilbank.com
  • +90 545 373 14 56