Notice: session_start(): A session had already been started - ignoring in /home/u8674852/tatilbank.com.tr/header.php on line 7

Notice: Undefined index: userkullanici_mail in /home/u8674852/tatilbank.com.tr/header.php on line 13
 
  • +90 545 373 1456
  • +90 266 373 1456
  • info@tatilbank.com.tr
KARADENİZ VE BATUM TURU

KARADENİZ VE BATUM TURU

  • 7 Gece 9 Gün
  • Facebook'ta paylaş

Tur Açıklaması

9 GÜN / 7 GECE HOTEL 3/4* KONAKLAMASI - (1 GECE BATUM KONAKLAMASI DÂHİL)

26 NİSAN 2021 BAHAR DÖNEMİ KARADENİZ TURU

AMASRA –Safranbolu - KASTAMONU - Daday(1) – SİNOP – Hamsilos – İnceburun - SAMSUN(1) – ORDU – Boztepe –Fatsa -TRABZON(1) - Atatürk Köşkü - Uzungöl – RİZE-Ayder Yaylası(1) – Zilkale - ARTVİN-Hopa - GÜRCİSTAN – Batum(1) – Maçka(1) -AMASYA(1)


ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

* Yeni model araçlar ile Ulaşım

*Araç içi ikramlar

*Ferdi kaza sigortası 

*Rehberlik Hizmeti. 

*6 gece YP otel konaklaması. 

*1 gece oda kahvaltı otel konaklaması. 

*6 akşam yemeği, 

*7 sabah kahvaltısı

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yerleri girişleri

Yollarda alınan yiyecek ve içecekler

Öğlen yemekleri

Sümela manastırına çıkış minibüs ücreti 

Boztepe Teleferik çıkış ücreti

Kişisel harcamalar

 

Ek Bilgiler

Süre

7 Gece 9 Gün

Baş. Tarihi

26 Nisan 2021

Bitiş Tarihi

04 Mayıs 2021


Notice: Undefined index: mesaj in /home/u8674852/tatilbank.com.tr/urun-detay.php on line 198

Tur Güzergahı

1

Saat: 20:30 ‘da EDREMİT'TEN hareket.

2

Edremit- Amasra- Safranbolu-Kastamonu :

Siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan aldıktan sonra keyifli bir yolculuğun ardından Adını Kraliçe Amastris’ den alan ve zamanında Fatih Sultan Mehmet’ in, "Lala, lala Çeşm-i Cihan bu mola’’ dediği Amasra, aslında keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve doğal sırlarıyla "Uyuyan Prenses" e benzetilir. Amasra’ da bulunan Roma Kapısı, Roma Surları ve Çarşısını geziyoruz. Öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Daha sonra emsalsiz evleri ile meşhur, adını bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan ‘Safran’ dan alan SAFRANBOLU’ ya gidiyoruz. Osmanlı'dan günümüze tarihi dokunun özenle korunduğu ve  1994’ten beri Unesco Dünya Mirası listesinde olan yer alan bu bölgede göreceğimiz yerler arasında; Çarşı Meydanı, Kazdağlı,  Cinci Hanı, Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Bakırcılar Çarşısı,  Tarihi Safranbolu evleri bulunuyor.  Gezimizin ardından  Kastamonu’ya doğru hareket ediyor Kastamonu’nun meşhur  Çekme Helva'sını tatma imkanı buluyoruz. Buradan bölgenin en büyük medresesi olan Yakupağa Medresesini ve imarethanesinde hala aktif olarak yapılan çekme helva yapımını izleyeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Cumhuriyet Meydanı, Şehit Şerife Bacı Anıtı, Liva Paşa Konağı Etnoğrafya Müzesi bulunuyor. Gezimiz sonrası konaklama Kastamonu’nun Daday ilçesinde bulunan otelimizde.

3

Kastamonu – Sinop - Samsun :

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Büyük İskender’e “Gölge etme başka ihsan istemem” diyen Diyojen’in doğduğu yer olan Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Kalesi, Tarihi Cezaevi’ni gördükten sonra meşhur Sinop Mantısı’nı öğle yemeğimizde Sinop’ta alıyoruz. Yemek sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. , Samsun’da göreceğimiz yerler arasında  Bandırma Vapuru, Amazon Kadınları, Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı oda, Balmumu Heykelleri, Panorama 1919 müzesi bulunuyor. Keyifli bir günün ardından Samsun'da otelimize yerleşiyoruz.

4

Ordu -  Boztepe – Giresun – Trabzon – Ayasofya Camii – Atatürk Köşkü:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından,  Karadeniz’in en güzel sahil şeridine sahip ilçesi Ünye’den de geçerek Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. 475 metre yükseklikte bulunan ve Karadeniz’in en güzel panoramasına sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Çaylarımızı içip, Boztepe’ye çıkmalı, Şu Ordu’ya Bakmalı türküsünü söylerken bir taraftan da Ordu’nun Derelerini izliyoruz. Ordu’ya veda ederek Giresun’u panaromik görerek otobüsümüz ile Karadeniz’in incisi haline gelen Trabzon’a doğru yol alıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Ayasofya Camisi ve Atatürk Köşkünün geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’da bulunan otelimizde.

5

Uzungöl- Rize-Ayder Yaylası –Çamlıhemşin – Fırtına Vadisi – Zilkale – Çat Vadisi:

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Uzungöl Yaylasına varıyor ve hep beraber keyifli bir manzaranın doyasıya tadını çıkartıyoruz. Ardından Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin analatımlarıyla beraber Çayın yaşam serüvenine çay fabrikasını gezip tanıklık ediyoruz. Rize merkezde vereceğimiz serbest zamanın ve öğle yemeği molasının ardından Ayder yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nin ortasından akan Fırtına deresi boyunca ilerleyerek Çamlıhemşin’e ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip (EXTRA) Çat Vadisi boyunca yolumuza devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Tekrar Çamlıhemşin’de bıraktığımız otobüsümüze dönüp oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. Konaklama Ayder yaylasında bulunan otelimizde.

6

Ayder Yaylası- Hopa- Batum:  

Otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a doğru hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Hz.İsa`nın oniki havarisinden biri olan St.Mathias`ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni geziyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında; eski Gonio Köprüsü, Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi,  Tarihi Orta Camii, Poseidon anıtını, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli ve Avrupa Meydanı bulunuyor. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş ve öğle yemeği  için serbest zaman vereceğiz. Yemek sonrası Bambu ormanı ve Kurban Sait in romanından esinlenerek yapılmış Ali Nino Anıtı’nı fotoğraflıyoruz. Akşam Batum’u yaşama ayrıcalığınız elbette olacak. Gezi sonrası konaklama Batum’da bulunan otelimizde.

7

Batum – Rize - Maçka :

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Batum’da panoramik gezimizi tamamlıyor ve sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ve alışveriş için serbest zamanın ardından Trabzon –Maçka istikametine devam ediyoruz. Rize üzerinde meşhur Rize Bezi için alışveriş molası veriyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Trabzon’a varışımızda eğer ziyaret için uygun ise Sümela Manastırını geziyoruz. Gezimizin ardından Konaklama Maçka’daki otelimizde.

8

Maçka - Zigana Geçidi  - Amasya:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Bu şehirde göreceğimiz yerler: Amasya Arkeoloji ve etnoğrafya müzesi, Minyatür Amasya müzesi,  Yalı boyu evleri, panoramik olarak Yeşilırmak, Hazeranlar konağı, Amasya Kalesi ve Kral Mezarları göreceğimiz başlıca yapıtlar olacak.  Amasya gezimizi tamamlayarak dönüş yolumuza geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’da bulunan otelimizde.

9

Amasya-EDREMİT:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Edremit’e dönüş yolculuğumuz başlıyor.  Siz değerli misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıyoruz. Bir dahaki Tatilbank Gezi’sinde görüşmek üzere…

Tur Haritası

Tur Dökümanı

Yorumlar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Numquam nulla, omnis impedit possimus, quos inventore quo. Rem asperiores culpa, accusantium, reiciendis sint nihil excepturi minima officiis voluptatum omnis qui. Quisquam blanditiis quaerat commodi autem, ducimus, perspiciatis unde est nisi dolore consequatur expedita sint placeat inventore, alias, perferendis nobis adipisci tempore excepturi cupiditate harum odit ipsa deserunt. Quaerat praesentium odio voluptatem commodi vitae dolore, a amet suscipit eligendi ut repellendus ducimus tempora, est, tempore dignissimos expedita cupiditate quisquam minima dolores possimus. In porro vitae provident esse voluptas cum inventore magnam praesentium quaerat veritatis, explicabo non doloremque rerum, nulla maxime architecto, libero.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Numquam nulla, omnis impedit possimus, quos inventore quo. Rem asperiores culpa, accusantium, reiciendis sint nihil excepturi minima officiis voluptatum omnis qui. Quisquam blanditiis quaerat commodi autem, ducimus, perspiciatis unde est nisi dolore consequatur expedita sint placeat inventore, alias, perferendis nobis adipisci tempore excepturi cupiditate harum odit ipsa deserunt. Quaerat praesentium odio voluptatem commodi vitae dolore, a amet suscipit eligendi ut repellendus ducimus tempora, est, tempore dignissimos expedita cupiditate quisquam minima dolores possimus. In porro vitae provident esse voluptas cum inventore magnam praesentium quaerat veritatis, explicabo non doloremque rerum, nulla maxime architecto, libero.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Pariatur totam accusamus, libero, eaque cupiditate veritatis placeat dignissimos voluptatum, alias similique ad laudantium perferendis dolore ipsa vero iure praesentium asperiores quia rem maxime rerum, labore sed. Dolorem, nisi, inventore! Explicabo vel cupiditate quidem at, deleniti nostrum. Possimus cumque, minima maxime at.

İletişime Geçin

Turlarımızla ilgili sorularınız için bizimle
irtibata geçerek uzman arkadaşlarımızdan destek alabilirsiniz.

  • +90 266 373 14 56
  • info@tatilbank.com
  • +90 545 373 14 56