• +90 545 373 1456
  • +90 266 373 1456
  • info@tatilbank.com.tr
CORONA GÜNLERİ

CORONA GÜNLERİ Facebook'ta paylaş

2020-11-30 10:35:49

CORONA GÜNLERİ

Malum hepimizin bildiği gibi Corona (Covid-19) Çin’in Wuhan Kenti’nde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıktı. Tabi ki herkes gibi biz de Türkiye’ye gelmesini beklemiyorduk ya da hiç istemiyorduk. 

Herkes işinin başında 2020 yılının hazırlıklarını yapıyor, bizler de tur programlarımızı yapıp, organizasyonlar düzenliyorduk. İlk başta her şey yolunda idi. Turlarımız için otellerimizi, araçlarımızı, rehberimizi ayarlamış koltukları doldurmuş, lokantaları seçmiş ve ücretleri toplamıştık. Hiçbir sorun yoktu. Ta kiiii…..

11 Mart 2020 ilk vaka…

Hepimiz televizyonların başına geçip, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tüm kanallarda ilk vakayı açıklarken hepimizi bir korku sardı.  İlk aklımıza gelen belki de dört gün sonra Doğu Ekspresi turumuz….

14 Mart 2020

Tüm hazırlıklar yapılmış misafirlerimize otobüs saatlerini bildiriyoruz. Listeler hazırlanmış, akşam yola çıkılacak işin içinde 6 aylık bir emek, araya girmiş bir sürü insan ve misafirlerimizin hayalleri… Bu tur yapılacak sonuçta. Devlet mercilerinden de herhangi bir olumsuz açıklama gelmemiş.

Bir anda telefonlarımız çalmaya başladı. “turu çok istiyoruz ama ya karantinaya alınırsak ya virüs kaparsak erteleyelim lütfen” bu ve bunun gibi bir sürü arama…

Tüm soğukkanlılığımızı koruyarak misafirlerimizi sakinleştirmeye çalıştık ve turumuzu önümüzdeki Eylül veya Ekim ayına erteledik.

Fakat tabi ki duruma Corona karar  verecekti….

TUĞÇE EDEM

Popüler Bloglar

Popüler Etiketler