Yalnız Seyahat Etmek

            Bu benim yalnız olarak ilk  kişisel gezi deneyimim. Yalnız olarak Avrupa’ya bir seyahat gerçekleştirmeyi yıllardır istiyordum. Ama hırsızlarla karşılaşmak , kaçırılmak ;bir çeşit yolunu bulamama psikolojisi yüzünden hep geciktirdim.Derken bir de baktım ki Barselona ‘ dayım. Barselona’ya vardığımda, orada yaşayan insanların çok samimi ve sıcakkanlı olduklarını gördüm, biraz şaşırdım.

            Elbette sonrası Madrid ve Valencia ile birlikte muhteşem hatıralar biriktirdiğim bir serüvene dönüştü.Çok eğlenceliydi, güvenebileceğim yeni arkadaşlar edindim. Aslında bu  gezinin harika olacağını biliyordum. Amatedirginlikler insanı yiyip bitirir. Bunları bir köşeye atmnayı , özgüveniharekete geçirmeyi ve “hadi kalk” demeyi bilmeli insan.

            Hayatında en az 1 kez yalnız seyahat etmelisin. Barcelona’da gerçek diyebileceğim arkadaşlar edindim. Kızılderililer ya da değil ama onlarla yanlış hatırlamıyorsam tibidabo eğlence parkına gittim. Eğlenceliydi. Bu sonbaharda Japonya’yı ziyaret etmek istiyoruz.

Aynı arkadaşlarla….

Elbette uygun fiyata uçak bileti bulmak ve direkt gidildiğinde biraz da pahalı olan otelleri bir profesyonel yardımı ile ayarlamış olmak büyük bir avantajdı.

Doğrusu, tek başına seyahat ederken çok şey öğreniyorsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir